
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.75 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Min Input Voltage | 3 V |
| Output Current | 30 A |
| Output Voltage | 18.6 V |
| Output Type | Adjustable |
| Max Output Current | 30 A |
| Quiescent Current | 4.5 mA |
| Max Frequency | 1.35 MHz |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 1.2 MHz |
| Max Input Voltage | 20 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Min Output Voltage | 600 mV |
| Max Output Voltage | 18.6 V |
| Duty Cycle | 95 % |
| Max Duty Cycle | 95 % |
| Schedule B | 8542390000 |
| Function | Step-Down |
Stock: 744
Distributors
pcbx
Unit Price$2.42800
Ext.Price$2.42800
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.42800 | $2.42800 |
| 10 | $1.83383 | $18.33830 |
| 25 | $1.68934 | $42.23350 |
| 50 | $1.60607 | $80.30350 |
| 100 | $1.52690 | $152.69000 |
| 300 | $1.46316 | $438.94800 |
| 500 | $1.40209 | $701.04500 |
| 1000 | $1.20117 | $1201.17000 |
